tr

Ümraniye eşya depolama

Ümraniye Eşya Depolama

Eşya depolama hizmetleri son yıllarda çok yaygınlaşmış olan bir hizmet sektörü olmuştur. Bulunduğu evden çıkmak zorunda kalıp yeni eve taşınıncaya kadar eşyalarını bir yerde bekletmek zorunda kalanlar, yurt dışına bir süreliğine çıkmak zorunda kalanlar,  ya da evinde büyük çapta tadilat yapmak zorunda kalanlar bu hizmete,  en çok ihtiyaç duyan müşteri gruplarıdır. Örneğin İstanbul Ümraniye’den Anadolu’nun ücra bir yerine 6 aylığına geçici görevle gidecek bir kişinin hem İstanbul’da kira ödemesi hem de gittiği yerde kira ödemesi akıl kârı değildir. Ayrıca eşyaları 6 ay gibi bir süre için gittiği yere götürüp tekrar geri getirmesi de maliyet açısından mantıklı olmayacaktır. Böyle bir durumda Ümraniye eşya depolama şirketlerinden birini arayarak eşya depolama hizmeti almanız seçeneği en uygun ve ekonomik yoldur.

Eşya depolama işlemleri yeni bir ev kiralayarak oturmayacağınız eve eşyaları yerleştirmenizden çok daha mantıklıdır. Çünkü bir eve yerleştirilmiş açık vaziyette bulunan eşyalar tozdan, nemden ve ışıktan etkilenecek,  zarar görecektir. Oysa uygun şekilde paketlenerek sarılmış eşyalar, ışıktan nemden ve tozdan korunan ve uygun şartları taşıyan bir depoda hiçbir yıpranmaya uğramayacak sağlamlığını ve temizliğini koruyacaktır. Dolayısı ile kullanılmayacak olan eşyaların bir depoda saklanması ve bu depoların profesyonel hizmet vermesi eşyaların sağlam kalabilmesi için önemlidir.

Ümraniye Kiralık Eşya Deposu

Eşya depolama seçeneği birçok zaman bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Böyle durumlarda uygun bir eşya deposunun varlığı gerekir. Çünkü depolamaya uygun olmayan,  yani eşyalarınızın korunması açısından elverişli olmayan bir deponun size faydadan çok zararının olacağı bir gerçektir. Eşyanın depolanacağı Deponun bazı şartları taşıyıp taşımadığına dikkat etmek gerekir. Deponun taşıması gereken şartlar deponun işletmecisi tarafından sağlanmamışsa depoya eşyalarımızı teslim etme noktasında çok güvenemeyiz.

Bu özelliklerden ilki,  eşya depolama firmasının sağlam bir sözleşme uygulamasının olmasıdır. Çünkü sözleşme ile yapılan işler iki taraf için de güvenilirlik sağlar.   Sözleşme yapmayan birçok depolama firmasının müşterilerini mağdur ettiği inkâr edilemez bir gerçektir. Ayrıca eşya depolama sigortasının yapılması gerekir, çünkü eşya depolama ya da taşıma aşamasında ekip ne kadar güvenilir olursa olsun her zaman zarar görme riski vardır.  Böyle bir zarar oluşması durumunda birçok firma zararı tazmin etmekten kaçınmaktadır. Zararın tazmin edilebilmesi ancak sigortalı eşyalar için geçerlidir. Dolayısıyla eşya taşımanın en büyük gerekliliklerinden biri taşınma sigortasıdır. Eğer sigorta yapılmıyorsa herhangi bir hasar alma durumunda Zararınızın tazmin edilmesi güvence altına alınamaz. Dolayısıyla taşınma ve depolama sigortası şartını sağlamayan hiçbir şirketle anlaşma yapılmaması gerekir.

Deponun rutubetsiz sürekli havalandırılan haşere ve toza karşı koruma altına alınmış olması eşyalarınızın yıpranmasını çürümesine küflenmesini engelleyecektir. Depolama işini yapacak olan firma personelinin gerek paketleme, gerek taşıma,  gerekse yerleştirme anlamında tecrübelerinin yeterli olması gerekir.

Eşya depolarında depolama yapılan alanlarda eşyaların başka eşyalarla karışmayacağı şekilde düzenli alanların olması önemlidir aksi takdirde insanların eşyalarının birbirine karışma ihtimali vardır. Bunu engelleyecek olan şey eşya depolama alanının yeterli büyüklükte olmasıdır. Ayrıca konteyner ya da oda sistemi şeklinde depolama yapan yerler bu açıdan en elverişli depolardır. Ümraniye kiralık eşya deposu bu şartları taşımaktadır.

Ümraniye Eşya Depolama Firması

Eşya depolama ihtiyacınız olduğunda öncelikle bir eşya depolama firması ararsınız. Aradığınız firmanın alanında uzman tecrübeli ve geçmişi olan bir firma olmasına dikkat etmemiz gerekir. Çünkü alanında tecrübesi olmayan bir firmanın oluşturacağı eksik hizmet problemi, her yönüyle size sıkıntı yaşatacaktır. Ümraniye ilçesinde depolama hizmeti vermekte olan birçok firma vardır. Bu firmalardan birçoğu işinde uzman ve tecrübeli firmalardır. Ancak yeterince uzmanlığı olmayan taşıma ve depolama işlerinde gerekli yeterliliğe sahip olmayan firmalar da mevcuttur.  Bu alanda bir hizmete ihtiyacı olan kişilerin, firma araştırmasını çok iyi bir şekilde yaparak hem uygun,  hem de kaliteli hizmet alması mümkündür.

Eşya depolama işlemlerinde belli aşamalar vardır.  Bu aşamalar eşyaların kaliteli bir biçimde depolanması için gerekli olan aşamalarıdır. Bu aşamalara dikkat edildiği takdirde, eşyalar en kaliteli şekilde depolanır ve korunmuş olur.

Eşya depolama işlemleri sırasıyla şu adımlardan oluşur. Öncelikle depolanacak eşyalar için bir depolama anlaşması hazırlanır ve depolanacak eşyalar bir eksper eşliğinde listelenir.  Eşyaların yaklaşık değerleri çıkarılır. Eşyaların değerlerinin belirlenmesinin nedeni taşıma ve depolama esnasında istenmeyen olası bir hasar alma durumunda eşyanın aynısının temin edilmesi ya da zararın tazmin edilmesi için gerekli olmasıdır.  Eşyaların bedelleri belirlendikten sonra eşyanın taşınacağı tarih belirlenir.  Belirlenen tarihte firma personeli ile evinize gelir.

Alanında uzman olan profesyonel çalışanlar eşyalarınızı paketlerler. Paketleme işleminde patpat da denen hava yastıklı sargı malzemeleri ve streçler kullanırlar.  Eşyaların zarar görmeyeceği şekilde eşyaları sararak paketlerler. Mutfak eşyalarında ise kırılmayı önleyecek şekilde kolileme ve paketleme işlemlerini yaparlar. Yapılan her paketin üzerine eşyanın hangi odaya ait olduğunu belirten etiketler yapıştırırlar. Daha sonra eşyaları belli bir sırayla araca yükleyerek depolanacak yere götürürler. Depo alanına uygun şekilde yerleştirme yaparak olumsuz şartlardan izole ederler.

Ümraniye Eşya Depolama Ücretleri

Eşya taşıma ve taşınma işleri şüphesiz bir maliyet oluşturmaktadır. Özellikle İstanbul’da Ümraniye gibi Bir ilçede kira fiyatları oldukça yüksek olduğu düşünülürse oturulmayan bir evin sırf eşya bulundurulması için kiralanması uygun olmayacaktır. Kullanılmayacak eşyaların bir depoya kaldırılarak depolanması daha az maliyetli olacaktır. Ümraniye’de bu işi yapan depolama firmaları eşyalarınız için en uygun fiyatlarla hizmet size sunmaktadır. Ümraniye Eşya depolama ücretleri belli başlı bazı kriterlerden etkilenmektedir.

Depolanacak eşyaların ebatları,  özellikleri, depolanacak eşyanın değeri ve depolanacak eşyanın hassasiyet durumu depolama fiyatı ne etkileyen kriterlerdendir.  Depolama firması ile fiyat konusunda anlaşıldıktan sonra sözleşmede de depolanacak eşyaların ve depolama fiyatının belirlenmesi iki taraf açısından da güvenli bir hareket olacaktır.

449
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Sorumlusu
Müşteri Sorumlusu
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?