tr

2+1 Eşya Depolama

2+1 Eşya Depolama 

Yaşadıkları evi değiştirecek olan kişiler taşınacakları ev ile ilgili olarak metre karesine, işe ya da okula ulaşım mesafesine, şehir merkezine olan uzaklığına dikkat ederler. Yeni bir eve taşınırken dikkat edilmesi gereken bir nokta da evin depolama alanının varlığıdır. Ama özellikle Türkiye’de yapılan konutlarda depolama alanı bulunmamaktadır.

Evlerde depolama alanı yerine fazladan bir oda daha yapma fikri yaygındır. Yeni bir eve taşınıldığında ise fazlalık olan eşyalar mutlaka çıkmaktadır ve bunların depolanması evlerde depo olmadığı için mümkün değildir. Maddi ya da manevi değeri olan eşyaların atılması yerine depolanması en iyi çözümdür.

Boş olan bir oda ya da garaj depolama alanı olarak kullanılsa da bu alanların kullanım amacının dışında kullanılması sıkıntı yaratabilir. Bu durumda depolama hizmeti veren firmalar fazla olan eşyaların depolanmasını sağlayabilir.

Farklı nedenlerde kısa bir süre ya da belirli bir süre metrekare olarak daha küçük bir evde yaşayacak olan kişiler de ev depolama hizmetinden yararlanabilirler. Büyük bir evden küçük bir eve geçen kişiler genelde 2+1 oda eşya depolama hizmetinden yararlanırlar. Tekrar büyük bir eve taşınınca depodan eşyalar alınır ve kullanılmaya başlanır.

Eşya depolama hizmeti evleri tadilatta olan ve tadilatın boş eve yapılması gerektiği durumlarda kurtarıcı bir hizmet niteliğindedir.  Büyük ve uzun bir tadilat sürecinde ev eşyalarının hem zarar görmemesi hem tadilatın daha rahat bir ortamda yapılması için ev eşyaları eşya depolama şirketlerinin depolarında bekletilir. Evin tadilatı tamamlandığında tadilata bitmiş eve eşyalar gelir ve yerleşilir.

2+1 oda Eşya Depolama Fiyatları

2+1 eşya depolama fiyatı ve diğer eşya depolama fiyatını etkileyen en önemli faktör depolama süresinin zamanıdır. Eşyaların ne kadar süre ile depolanacağı ve eşyaların büyüklüğü ile miktarı depolama fiyatını belirleyen diğer faktördür. Depolanacak olan eşyaların paketlenmesi ve ambalajlanmasının kim tarafından yapılacağı da fiyatın belirlenmesinde ekendir. Eşya sahibinin eşyalarını kendisinin paketlemesi depolama fiyatının az da olsa düşük olmasını sağlar. Eşyalar depolama hizmetinin alınacağı şirket tarafından paketlenirse paketleme maliyeti de depolama ücretine eklenecektir.

Eşyaların depolanacağı deponun özelliği de 2+1 oda eşya depolama fiyatları ve diğer depolama fiyatlarında belirleyicidir. Bazı eşya depolarında kamera hizmeti ve alarm sistemi bulunmaktadır. 7/24 kamera sistemi ile eşya sahipleri istedikleri zaman eşyalarının bulunduğu depoyu izleyebilmektedir. Alarm sistemi ile depoda istenmeyen bir durum meydana geldiğinde anında müdahale edilebilmektedir.

Depolama yapılacak olan eşyaların depoya nakliyesinin nasıl yapılacağı da depolama fiyatını etkiler. Eşya depolamasının alınacağı şirketin genelde nakliye hizmeti de bulunmaktadır. Şirketin nakliye hizmet kullanılarak eşyaların depoya getirilmesi ile eşya sahibinin kendisinin eşyaları depoya getirmesi farklı fiyatların oluşmasına neden olmaktadır.

Eşya depolama hizmetinden yararlanacak olan kişilerin en sık sordukları soru depolanan eşyaların sigortasının yapılmasıdır. Depolama şirketlerindeki depolana eşyaların sigortalanması depolama şirketlerine göre değişiklik göstermektedir. Eşyasını depolatacak kişi sigorta yaptırmak istediği takdirde bunu şirkete belirtmelidir. Depolanan eşyaların sigortalanması halinde depolama fiyatı artar. Fiyat artışı olmasına rağmen eşyaları sigortalı olarak depolanan kişi daha rahat olmaktadır.

Eşya depolama hizmeti alınacağı zaman farklı depolama şirketlerinden farklı fiyatlar alınabilir. Depolama şirketlerinin depolama hizmeti için verdikleri fiyatın depolama harici hangi hizmetleri kapsadığı öğrenilmelidir. Eşyaların depoya nakliyesi, eşyaların paketlenmesi, depolanan eşyaların sigorta yapılması gibi hizmetlerin fiyat dahil olup olmadığı sorulmalıdır.

2+1 Eşya Depolarının Özellikleri

Eşya depolama şirketlerinin depolama alanları genelde iki tür olmaktadır. Büyük bir depoyu küçük bölmelere bölen eşya depolama şirketleri bu küçük bölmelerde eşyaları depolamaktadır. Depolanan eşyaların hepsi büyük bir depoda yer almaktadır. Depolanan eşyaların karışmaması için her depo bölmesinin numarası vardır ve küçük odacıkları şeklinde olan bu depo bölümleri oda şeklindedir ve kapıları vardır. Bu odacık şeklindeki depo kapısının bir anahtarı da eşya sahibinde bulunmaktadır.

Eşya depolamanın diğer bir şekli de konteynerlerde olan depolamadır. Farklı ebatlarda olan konteynerlerde depolanacak olan eşyanın türüne göre ve miktarına göre konteyner seçilir. Eşyaların depolandığı konteynerler konteyner alanında bulunur ve konteyner anahtarı aynı zamanda eşya sahibinde de bulunur. Depolanacak olan eşyanın çeşidine, eşyaların ne kadar süre depolanacağına göre büyük depo ya da konteyner depolama seçilebilir. Konteynerlar genelde 2+1 oda kiralık eşya deposu olarak sıklıkla kullanılmaktadır.

2.502
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Sorumlusu
Müşteri Sorumlusu
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?