tr

1+1 Eşya Depolama

1+1 Eşya Depolama Hizmeti

Türkiye’de ve dünyada yaşam biçimlerinin değişmesi eşya depolama sektörünün de ortaya çıkmasına neden olmuştur. Eşya depolama belli bir süre için ev eşyalarının ya da ofis eşyalarının bir yerde depolanma işlemidir. Kişiler depolama yapmak istedikleri ev ya da ofis eşyalarının güvenli bir yerde depolanması için bu hizmetten yararlanırlar. Eşya depolama hizmeti genelde evden eve nakliyat firmalarının verdiği bir yan hizmettir. Bunun dışında sadece depolama hizmeti veren ve faaliyetleri sadece depolama olan şirketler de vardır. Depolama hizmeti genelde 1+1 oda eşya depolama, 2+1 oda eşya depolama ve 3+1 oda eşya depolama hizmeti olarak verilir. Eşya depolaması her büyüklükte ve her çeşit ev eşyası için yapılabilmektedir.

Eşya depolama hizmeti maddi olarak da zaman olarak da fayda sağlayan bir hizmettir. Kullanılabilecek olan eşyaların atılmayıp ileri zamanda da olsa kullanıma dahil edilmesi bireysel ekonomi için de ülke ekonomisi için de katkı sağlamaktadır. Türk yaşam kültüründe eşyaların kullanılmasa bile bir gün kullanılma ihtimaline karşı atılmama düşüncesi hakimdir. ‘’Sakla samanı gelir zamanı’’ atasözünden de yola çıkarak kullanmadığı eşyalarını atmayan ama depolayacak yeri olmayan kişiler için depolama hizmeti adeta bir kurtarıcı olmuştur.

1+1 Oda Depolamanın Avantajı

Geçmişte yaşanılan evler geniş yapılar olduğu için evlerde kiler ya da depo tarzı depolama alanları bulunmaktaydı. Kentsel dönüşüm de başta olmak üzere yeni yaşam alanlarının inşa edilmesi ile evlerdeki depolama alanları yapılamamaya başlanmıştır. Evlerde depolama alanlarının olmaması ve küçük evler olması fazla olan eşyaları depolama ihtiyacını doğurmuştur. Eşyaların ileri dönemde kullanılma ihtimalinin olması ya da kullanılmayan eşyaların hatırası olduğu için elden çıkarılamaması nedeniyle eşyalar için depolama hizmeti alınmaktadır.

Evlerde depolama alanının olmamasının sonucu olarak depolama hizmetinden yararlanarak depolanan eşyalar güvenli bir yerde depolanmış olur. Depolama şirketleri eşyaları özel olarak paketlerler ve dış etmenlerden zarar görmemelerini sağlar. Eşya depolamasının yapıldığı depolar hava şartlarına karşı da korumalıdır. Depolanan eşyaya göre ve depolama yapan kişi ile depolama şirketi arasındaki kişinin arasındaki anlaşmaya göre depolanan eşyalar sigortalanmaktadır.

Depolanan eşyaların sigortalanması iki tarafın anlaşması ve görüşmesi sonucu olmaktadır. Depolama işleminden önce depolama şirketi ile eşyaların sigortalanma şartlarının görüşülmesi gerekmektedir. Eşyalar sel, su baskını vb. gibi doğal afetlere, yangına, hırsızlığa karşı sigortalanabilir. Sigortalandığı takdirde sigorta maliyeti de eklendiği için 1+1 oda eşya depolama fiyatları sigortasız hizmete göre daha yüksektir. Sonra da tatsız bir sürpriz ile karşılaşmamak için depolama hizmeti alınmadan önce sigortalatma konusunda bilgi alınmalıdır.

1+1 Oda Depolama Hizmetini Kimler Alır

Bir süre evini boşaltmak zorunda kalan kişiler eşyalarını ileri dönemde tekrar kullanmaları gerekeceği için eşya depolama yapmaktadır. İş nedeniyle farklı bir yere gidecek olan kişiler gideceği yerde konaklama olarak otel ya da eşyalı ev seçeneğini seçerse ev eşyalarını depolama hizmetini seçebilir. Farklı bir şehir ya da farklı bir şehre taşınacak olan kişiler ev arama süresini uzun tutmak isteyebilirler. Bu süreçte eski evini boşaltması gerekebilir ve bu durumda eşya depolama şirketlerinden destek alınır. Evdeki eşyalar paketlenir ve depoya yerleştirilir. Yeni yerleşilecek şehirde ya da ülkede ev bulan kişilerin eşyaları depodan çıkarılıp yeni evlerine yerleştirilir.

Bulundukları evden daha küçük eve taşınan kişiler yeni eve fazla gelen eşyalarını depolama hizmeti ile depolarlar. Fazlalık eşyalarını ileri zamanda tekrar kullanmayı düşünenler ya da kullanacak olan kişiler küçük evde eşyaları sığamayacağı için eşyalarını depolarlar. Bu tarz eşya depolama 1 oda eşyası şeklinde olacağı için 1+1 oda eşya deposu bunun için yeterlidir. Aileler fazla eşyalarını ileride geniş bir eve taşınacağı zaman kullanılması için ya da ileri zamanda aile ya da arkadaş çevresinin bu eşyalara ihtiyacı olacağı düşünülerek depolarlar.

1+1 oda eşya depolama hizmetinden genelde ofis eşyalarını depolamak isteyen kişiler de yararlanır. Bir süre çalışmayacak olan kişiler ofisini boşaltırken tekrar çalışacağı zaman için ofis eşyalarını depolar. Eşya depolama hizmetini en çok kullanan kesim de kısa süre işe ara verecek ve ofisini boşaltacak olan kişilerdir. Tekrar iş hayatına gireceği zaman ofis eşyasını yeniden almak yerine eşyalarını depolayan kişiler işe başladığı dönemde depolanan eşyalarını kullanır.

3.327
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Sorumlusu
Müşteri Sorumlusu
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?