tr

Sancaktepe Eşya Depolama

Sancaktepe Eşya Depolama 

Ev eşyası ve ofis eşyası depolama hizmeti hayatı kolaylaştıran hizmetler arasında bulunmaktadır. Geçmişte yaşanılan geniş ve fazla odası bulunan evlere göre günümüzde küçük ve az odası bulunan evlerde yaşanmaktadır. Bu yaşam biçiminin sonucu olarak evlerde bulunan fazla eşyaların depolanması ve saklanması için eşya depolama hizmeti doğmuştur. 

Eşya depolama sadece evdeki fazla eşyaların depolanması için değil bütün ev eşyalarının belli bir süre depolanması için de kullanılır. Belli bir süre iş ya da eğitim gibi nedenlerle şehir değişikliği veya ülke değişikliği yapacak olan kişiler yeni yere evlerinin taşımayabilirler. Ülke veya şehir değişikliğinin belli bir süre olacak olması ve bu sürenin sonunda geri dönülecek olması nedeniyle ev taşıma yapılmayabilir. Bu durumda kişiler kira vb. ödemelerini yapmamak için ev eşyalarını depoya koyabilirler. Örneğin İstanbul Sancaktepe’de oturan ve iş için 1 yıllığına yurt dışına gidecek olan kişi ev eşyalarını Sancaktepe eşya depolama firmalarının yardımı ile depoda muhafaza edebilir. 1 yılın sonunda Sancaktepe’ye dönen kişi depoda bulunan eşyalarını depodan alabilir. 

Sancaktepe’de parça eşya ya da komple ev eşyası depolama hizmetinden yararlanmak isteyenler Sancaktepe eşya depolama firmaları ile iletişime geçebilirler. 

Sancaktepe Kiralık Eşya Deposu

Kiralık eşya depoları ev eşyaları depolamasının yapıldığı bireysel müşterilere hizmet verdiği gibi kurumsal müşterilere de hizmet vermektedir. Şirketler de ofis eşyalarının depolanmasında ve saklanmasında kiralık eşya depolarından destek alabilmektedirler. Ofis ve işyerlerinde bulunan fazlalık olan kullanılmayan eşyaların işyerinde yer kaplamaması için kiralık eşya deposuna konabilir. İşyerlerinde belli bir yasal sürede saklanması gereken evrak yoğunluğu da olmaktadır. Bu evraklar da eşya deposunda yasal süre dolana kadar saklanabilir. İşyerini ya da ofisini bir süre kapatacak veya faaliyetini durduracak olan işyeri sahipleri de işyeri eşyalarını muhafaza etmek için kiralık eşya depolarını kullanmaktadırlar. İşyerini tekrar açma süresine kadar ofis eşyaları kiralık eşya deposunda kalır ve böylece kira, elektrik, su gibi sabit giderler de ödenmemiş olur. İstanbul Sancaktepe’de faaliyetine ara vermek isteyen işyeri sahipleri ofis eşyalarını Sancaktepe kiralık eşya deposu ile depolamaktadır. İşyerini tekrar açtığında ve faaliyete başladığında depodaki eşyalarını kullanmaktadır. 

Kurumsal firmalar stok mallarını depolamak için de kiralık eşya depolarını kullanmaktadırlar. Kendine ait deposu olmayan ya da deposu yetersiz kalan firmalar stok malını eşya deposunda depolamaktadır. Home office çalışan ve ürün satışı yapan kişiler de evlerinde ürünlerini depolama imkanları olmadığı takdirde kiralık depoları kullanmaktadırlar. Son yıllarda home office çalışma düzeni işyeri ya da ofis açarak çalışma düzeninin yerini almaya başladı. Bu nedenle home office çalışmanın artmasıyla bu çalışma şekli ile ürünlerini evde depolayamayan kişiler kiralık depolara ürünlerini koymaktadırlar. Sancaktepe’de de home office çalışma şekli çok fazladır ve home office çalışıp ürün satışı yapanlar Sancaktepe kiralık eşya deposu kiralamaktadırlar. 

Sancaktepe Eşya Depolama Firması 

Depolanan eşyanın ev eşyası ya da ofis eşyası olmasına bakılmaksızın depo yerinin öncelikle güvenli ve kapalı bir yer olması gerekmektedir. Eşya depolama firmaları depo olarak kullanılmak üzere geniş bir depoyu küçük depolara bölebilirler. Buradaki her deponun kendine ait bir kapısı olur ve depolar arası bağlantı olmaması gerekmektedir. Bir diğer depolama şekli ise konteynerler ile depolamadır. Farklı büyüklükteki konteynerlere depolanacak eşyalar yerleştirilir. Depolanacak eşyanın cinsine, eşyanın kalma süresine ve eşyanın cinsine göre depolama şekli belirlenmektedir. Sancaktepe’de eşya depolama hizmeti almak için burada faaliyet gösteren Sancaktepe eşya depolama firması içinden seçim yapılabilir. 

Sancaktepe yeni konut projelerinin fazla olduğu ve yerleşimin her gün arttığı bir İstanbul ilçesidir. Sancaktepe’de konut projelerinin yanında plaza ve işyerleri de çoğunluktadır. Bu sebeple Sancaktepe’de işyeri eşyası ya da ev eşyası depolamak isteyen kişiler Sancaktepe eşya depolama firması ile depolama hizmeti almayı düşünür. Sancaktepe’de eşya depolama firmaları işini profesyonel yapan ve depolama işini özenli yapan firmalardır. 

Sancaktepe Eşya Depolama Ücretleri 

Eşya depolama hizmeti veren firmaların depo kira ücretleri depodan depoya farklılıklar göstermektedir. Sancaktepe eşya depolama ücretleri araştırması yapılırken öncelikle depolanacak olan eşyanın cinsine göre ve kiralanacak deponun büyüklüğüne göre araştırma yapılmalıdır. Eşyaların depolanacağı alanın dış hava olaylarından etkilenmeyen bir alan olması gereklidir. 

Eşya depolama ücreti ile ilgili olarak fiyat teklifi alırken belli kriterlere dikkat etmek gereklidir. Verilen fiyat teklifinde fiyatın içine dahil olan hizmetlerin de iyi ayırt edilmesinde fayda vardır. Eşya depolama hizmetinde eşyaların nakliyesi ve depolanacak olan eşyaların sigorta maliyeti fiyatı arttıran bir ayrıntıdır. Nakliye ve sigorta maliyeti fiyatı arttıran iki ayrıntı olmasına rağmen bu iki kriter eşya depolamasında bulunması gerekmektedir. 

Depolanacak olan eşyaların bulunduğu yerden alınması ve depoya konulması, depolama süresinin sonunda da eşyaların depodan istenilen yere nakli depo fiyatını arttırabilir. Depoda bulunan eşyaların depolama süresi içinde olabilecek sorunlara ve hasarlara karşı sigortalanması gereklidir. Eşya depolama ücreti ile ilgili teklif alındığında eşyaların sigorta maliyetine ve sigortanın kapsamına dikkat edilirse sonradan bir sorunla karşılaşılmaz. Eşyaların ayrım yapılmadan her türlü hasar ve zarara karşı sigortasının yapılması tatsız bir sonuçla karşılaşmayı engeller. 

Sancaktepe’de eşya depolama hizmeti almak isteyenler ile olarak Sancaktepe eşya depolama ücretleri ile ilgili olarak araştırma yaparlar. Depolanacak olan eşyaların sahibi ile eşya depolama şirketi arasında konuşulan ve anlaşmaya varılan şartları içeren bir depolama sözleşmesi yapılmalıdır. Sözleşmede eşya deposunun kira bedeli, sözleşmenin geçerlilik süresi ve depoda bulunan eşyaların listesi mutlaka bulunmalıdır. Eşya depolama şirketlerinin depolama yapacağı depo alanı eşya sahibi tarafından da görülmesinde fayda vardır. Depolanan eşyaların depolama şirketi personeli tarafından belli dönemlerde sayımları ve kontrolleri yapılmalıdır. 

627
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Sorumlusu
Müşteri Sorumlusu
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?