tr

Eyüpsultan Eşya Depolama

Eyüpsultan eşya depolama

Eyüpsultan semti İstanbul’un en önemli semtlerinden biri olup oldukça turistikbir bölgedir. Özellikle dini turizm yönünden fazlaca gelişmiştir. Eyüpsultan semtinde sadece dini açıdan özel olduğu için yaşayan insanlar bile vardır. Bu insanlar manevi açıdan da maddi açıdan da güçlü ve zengin insanlar olup genellikle bazen memleketlerinde bazen İstanbul’da yaşayan insanlardır. Fakat bazen eşyalarını depolayıp evlerini boşaltmaları gerekebilir. Özellikle kıramayacakları bir insan evlerini kullanmak istiyorsa ya da maddi zorluk içine düşüp evlerini kiraya vereceklerse kendi eşyalarını kaldırırlar. Böylece eve yeni gelen insanın eşyalarına yer açmış olurlar. Eyüpsultan eşya depolama hizmetleri farklı şekillerde gerçekleşebilir.

Bazı depolar şehrin oldukça dışında tamamen tarımlık arazidedir. Bazı depolar ise şehrin içindedir. Tabi her ikisinin de kendine göre artıları ve eksileri vardır. Mesela şehir dışındaki kiralık eşya depoları çoğunlukla çok büyük ve geniş bir arazi üstüne yapılmış, çok fazla eşya saklayabilen depolardır. Şehir içi depoları ise âdeta butik depo olarak kullanılır. İnsanların küçük veya bir kaç parça eşyasını koyabileceği büyüklükte yerlerdir. Geniş ve uzak depolarda nakliye gerekli olmaktadır. Eğer bütün bir ev eşyasını ya da fazla miktarda eşyayı depoya koymayacaksanız depolar nakliye işlemine karışmazlar. Bu da müşteriye fazladan masraf olarak yansır. Ancak eşyanız oldukça fazlaysa bu sorun ortadan kalkar çünkü o zaman depolama firması ücretsiz nakliye yapar ve size iş bırakmaz.

Eyüpsultan kiralık eşya deposu

Eyüpsultan içinde kiralık eşya deposu bulduysanız şanslısınız demektir. Şehir içindeki kiralık eşya depolarının en büyük avantajı size özel bir şekilde kilitli olması ve sizin orayı tıpkı evinizin uzak bir bölümüymüş gibi açıp kullanabilmeniz olmaktadır. Hem nakliye sorunu olmaz. Evinize fazla gelen bir eşyayı kendinize ait bölümde yer olması şartıyla götürüp bırakabilirsiniz. Ya da depoya bıraktığınız ama tekrar lazım olan bir eşyayı gidip geri alabilirsiniz.

Çok uzak yerlere gitmenize gerek olmayacağı için eviniz yakınsa yürüyerek bile gidip gelebilirsiniz. En kötü ihtimalle taksi ya da toplu taşıma araçları kullanarak ulaşabileceğiniz merkezi yerlerde olması her zaman avantajdır. Ancak bu şehir içi depoları büyük olmadığı için bir evin bütün eşyasını asla depolayamazsınız. Çünkü bu depolar bir evin içindeki odalar gibi ayrı ayrı yapılmış ve ayrılmıştır. Bir odaya sığdıramadığınız eşyalarınız için ikinci bir oda kiralamak zorunda kalırsınız. Bu da depolama hizmeti almak için fazladan masraf demektir.

Eyüpsultan kiralık eşya deposu kullanacaksanız şöyle bir öneri verebiliriz. Eşyalarınız çok fazlaysa ve uzun süre için depoda kalacaklarsa şehir merkezinden uzakta bir depoyu tercih edebilirsiniz. Bu şartlarda nakliyeniz ücretsiz olacaktır. Ama eşyanız az ve uzun süre için depoda kalmayacaksa şehir içi eşya depolarını kullanmanız daha iyi olacaktır.

Eyüpsultan eşya depolama firması

Eyüpsultan taşınma ve nakliye işlerinin oldukça fazla olduğu bir bölgedir. Turizm açısından da oldukça canlı olan bir bölge olduğu için insan yoğunluğu asla bitmemekte bu da devamlı ev ihtiyacı oluşturmaktadır. Ev sahipleri bazen kendi eşyalarını depoya koyar bazen de kiralık ev içinde verdikleri eşyaları depolara koyarlar.

Bazen de aslında Eyüpsultan da devamlı oturmalarına rağmen belli bir süre için İstanbul dışında olacak insanlar eşyalarını depolara kaldırır ve evlerini geçici süreli kiraya verirler. Böylece hem eşya depolama ücretini çıkarır hem de kâr ederler. Eyüpsultan eşya depolama firması nakliyatı da kendisi yaparsa eşya sahibine neredeyse hiç yükü kalmaz. Sadece evinin eşyalarını gerçekten taşınıyor ve evi boşaltıyor gibi toparlar, kutular, büyük eşyaları ve beyaz eşyaları sarıp bağlar.

Nakliye şirketi de gelir, zaten toplanmış olan eşyayı alır gider. Bazı depolama firmaları deposu uzakta olsa bile müşterisine verdiği önemden ve işini iyi yaptığı için deposunu küçük odacıklar böler. Eşyaları bu odalara yığar ve kilitler. Ayrıca depo başında yirmi dört saat özel güvenlik görevlisi olur. Böylece hırsızlığa karşı da önlemini alır. Kameralar da deponun etrafını yirmi dört saat kayıt altına alır. Bazı depolar ise âdeta eşya çöpü gibidir. Eşyaları ortalığa yığın yapar. Üzerine bir örtü çeker. Hangi eşya kimin eşyası olduğu bile tam olarak bilinmez.

Eyüpsultan eşya depolama ücretleri

Eyüpsultan da merkezi depoların ücretleri uzak depolara göre biraz daha pahalı olabilir. Çünkü verdikleri kira ücreti, elektrik ve doğalgaz ücreti şehir dışındakine göre daha fazladır. Ayrıca şehir içindeki firma eşyaları kesinlikle başıboş bırakamaz. Her zaman işinin başında bulunur. Doğal olarak kâr elde etmesi ve kendi evinin geçimini de sağlaması gerekir. Verdiği hizmette daha fazladır.

Sürekli eşya giriş çıkışına izin verir. Kendi eviniz gibi girip çıkabilir eşya alıp bırakabilirsiniz. Ama şehir dışındaki kiralık eşya depoları nispeten şehir içindeki depolara göre daha ucuzdur. Çünkü maliyeti daha düşüktür. Elektrik ücreti, su ve ısınma giderleri daha azdır. Kendi başında beklemesi gerekmez. Geçimini sağlayacağı başka iş kolları da vardır. Örneğin kiralık eşya depolarının sahiplerinin bir çoğu aynı zamanda nakliye firmasının da sahibidir. Gönlü zengin insanlar da o kadar küçük hesapların peşine düşmezler. Ayrıca eşya fazlalığı ve kalacak eşyanın ne kadar süre için kalacağı da önemli faktörlerdir.

Eşya depolama da denklem tersine işler. Yanı ne kadar uzun süre bırakırsanız birim fiyatı o kadar düşük olur. Ne kadar az süre bırakırsanız da birim fiyatı o kadar yüksek olur. Şehir dışındaki bir depoya uzun süreli bırakacağınız eşyalara en düşük fiyatı ödersiniz. Yine de Eyüpsultan eşya depolama ücretleri hakkında kesin bilgi almak için anlaşacağınız eşya depolama firması ile görüşmeniz gerekir. Tam ve kesin bilgiyi firma verecektir.

385
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Sorumlusu
Müşteri Sorumlusu
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?