tr

Fatih Eşya Depolama

Fatih Eşya Depolama

Eşya depolama hizmeti Türkiye’de daha küçük evlerde yaşamanın ve eğitim ya da iş sebebiyle şehir/ülke değişimlerinin artması ile ortaya çıkmış bir sektördür. Eşyası çok olan ve büyük bir evde yaşanırken farklı sebeplerle daha küçük bir evde yaşamaya başlanabilir. Küçük eve sığmayacak olan eşyalar tekrar büyük bir evde yaşanacak zamanlar için ya da farklı bir yerde kullanmak için saklanabilir. Bu durumda eşya depolama hizmeti fazla olan eşyaların istenilen süre için depolanmasını sağlar. Depolanan eşyalar tekrar kullanılacakları zamana kadar güvenli bir yerde depolanmış olur. Güvenli ve profesyonel eşya depolama hizmeti için Fatih eşya depolama firmaları tercih edilebilir.

1+1 evde yaşam tarzının yaygınlaştığı günümüzde önceden 2+1 ya da 3+1 evde oturan kişilerin 1+1 eve taşınmaları halinde fazla eşyalar ortaya çıkar. Fazla olan eşyaların ileri dönemde tekrar kullanım ihtiyacının olacağının düşünülmesi halinde depolama hizmeti ile bu eşyalar depolanır. Küçük evlere sığmayan maddi ya da manevi olarak değerli olan eşyalar da depolanabilir. Belli bir süre şehir ya da ülke değiştirme halinde ev eşyalarının yeni yaşam yerine götürülmemesi tercih edilebilir. Bu durumda ev eşyaları depolama hizmeti ile depolanır ve yaşanacak ev belli olduğunda bu eve eşyalar nakledilir. Fatih eşya depolama firmalarından ve depolama hizmeti olan evden eve nakliyat firmaları ile güvenle eşyalar depolanabilir.

Fatih Kiralık Eşya Deposu

Eşya depolama hizmeti sadece ev eşyaları için yararlanılan bir hizmet değildir. Ofis ve işyeri eşyaları eşya depolama ile güvenli olarak depolanabilir. Metrekare olarak küçük bir işyerinde çalışıldığı zaman geçmişe dönük ve kanunen saklanması gereken evrakların depolama yeri sorun olmaktadır.

Deposu bulunmayan ofisler geçmişe dönük ve belli bir süre saklanması gereken evraklar ile fazla eşyalarını kiralık eşya deposunda depolayabilirler. Fatih’te son dönemde yapılan işyerleri ve ofisler genelde metre kare olarak küçük alanlara sahiptir. Depo ve saklama alanı olmayan ofisler Fatih kiralık eşya deposu kiralayarak fazla eşyaları burada depolamaktadır.

Farklı sebeplerle ofisi ve işyerini kapatma durumu ortaya çıktığında ofis eşyalarını satmak ya da atmak yerine depolama yolu seçilebilir. Bir süre sonra tekrar iş hayatına dönmeyi ve ofisini yeniden faaliyete geçirmeyi düşünen kişiler bu sürede ofis eşyalarını depolayarak iş hayatına döndüklerinde eşyalarını kullanmaya başlarlar. 2020 yılının ilk aylarında Türkiye’de yayılmaya başlayan corona virüsü en çok iş hayatını etkiledi. Bu süreçte birçok işyeri ve ofis faaliyetlerine ara vermek zorunda kaldı.

Corona virüsünün ekonomiye olan kötü etkisi sona erene kadar işyerini kapatma yolunu seçen kişiler işyerindeki eşyaları depolayabiliyorlar. Covid 19’un dünyadaki ve Türkiye’deki seyrine göre işyerini tekrar açtığı zaman bu eşyaların kullanılacaktır. Kira, aidat, elektrik, su, doğalgaz gibi sabit giderler başta olmak üzere işyerinin faaliyette olması durumunda ortaya çıkan giderlerin ödeme zorunluluğu da böylece ortadan kalkar. Bu durumda ödenecek olan sadece eşya deposunun kirası vardır. Fatih’te covid 19’un ekonomiye kötü etkisi ya da farklı bir sebeple ofisi ve işyerini boşaltanlar ofis eşyalarını Fatih kiralık eşya deposu ile depolar.

Fatih Eşya Depolama Firması

Fatih’te eşya depolama hizmeti almak isteyenler Fatih eşya depolama firması ile bu hizmeti alabilirler. Türkiye’de ve Fatih’te eşya depolama firması araştırırken bazı kriterlere dikkat etmekte fayda vardır. Eşyaların depolanacağı yer önceden eşya sahipleri tarafından görülmesi iyi olacaktır. Depolama yeri genelde iki şekilde olmaktadır. Büyük boş bir depo farklı büyüklükteki odacıklara bölünür ve her odacık bir depo olarak kullanılır.

Depolanacak olan eşyaların büyüklüğüne göre uygun olan depoya yerleştirilir. Konteynerler da eşya depolamanın yapıldığı farklı bir alandır. Farklı büyüklükteki konteynerlere depolanacak olan eşyalar yerleştirilir ve konteyner kilitlenir. Eşya depolama büyük bir depoda da olsa konteynerde da olsa deponun anahtarı eşya sahibinde de bulunmalıdır.

Depolanacak olan eşyaların depolama süreci başlamadan önce depolama şirketi yetkilisi tarafından görülmesi gerekir. Depolama şirketi yetkilisi depolanacak olan eşyaların hangi eşyalar olduğunu be büyüklüğünü tespit ederek eşyalara uygun bir depo ayarlanır. Güvenilir ve profesyonel olarak depolama hizmeti veren Fatih eşya depolama firması ile fazla olan eşyalar depolanabilir.

Fatih Eşya Depolama Ücretleri

Eşya depolama hizmetinin ücretini belirleyen farklı kriterler vardır. Fatih’te eşyaların depolanması için Fatih Eşya Depolama ücretleri belirlenirken en önemli kriter depolanan eşyaların büyüklüğüdür. Depolanacak olan eşyaların miktarına ve eşyanın çeşidine uygun olan büyüklükte depo kiralanmaktadır. Eşya depolama ücretini belirleyen bir etken de depolama süresinin ne kadar olacağıdır. Eşyaların depoda kalma süresine göre depolama ücreti farklılık gösterebilir.

Depolama yapılacak olan eşyaların depolama süresince zarar görmemesi için paketlenmesi gereklidir. Eşyanın türüne göre paketleme yapılması depolanan eşyaların dış etkenlerden korunması için önemlidir. Eşyaların paketlemesinin kim tarafından yapılacağı da depolama ücretinde etkilidir. Depolanacak olan eşyaları eşya sahipleri paketleyebilir ya da paketleme hizmeti de depolama şirketi tarafından yapılabilir. Eşya sahiplerinin paketlemeyi yapması durumunda eğer isterlerse paketleme ve ambalaj malzemeleri depolama şirketleri tarafından tedarik edilebilmektedir.

Eşyaların taşınacağı yerden alınıp depolama yerine nakliyesi, depolama hizmetinin sonunda eşyaların taşınacağı yere nakliyesi de Fatih eşya depolama ücretleri belirlenirken dikkate alınır. Nakliye hizmetinin eşya sahibi ya da eşya depolama şirketi tarafından yapılma alternatiflerine göre fiyat belirlenir.

Eşya depolama fiyatını belirleyen bir kriter de depoların fiziki özellikleridir. Deponun ulaşımının kolaylığı, kamera sisteminin olması, kamera sistemi ile 7/24 izlenebilme özelliği başta olmak üzere fiziki özelliklerinin bulunması depo ücretini arttırmaktadır. Depolama fiyat teklifi alındığında deponun hangi fiziki özellikleri olduğuna dikkat etmeli ve fiyat karşılaştırması buna göre yapılmalıdır.

565
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Sorumlusu
Müşteri Sorumlusu
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?